0212 635 3637

Haberler > Kaş Tasarım hakkında yanlış bilinenler


1 Kıl tekniği ile kaş yapımı nedir? Kıl tekniği; pigmentler kullanılarak yüzünüze en uygun ve en doğal kaş görünümüne kavuşmak demektir.

2 Kıl tekniği kaş uygulamasını kimler yaptırabilir? Kaşları seyrek olan, kaş şeklini beğenmeyen veya daha iddialı kaş görüntüsü elde etmek isteyen herkes bu yöntemden yararlanabilir.

3 Kıl tekniği kaş uygulamasında kullanılan boya zararlı mıdır? Hayır kesinlikle değildir. Kullanılan boya yani pigment tamamen doğaldır ve cilde asla zarar vermez.

4 Microblading kaş tekniği nedir? Kimlere uygulanabilir? Microblading özel iğneler kullanılarak doğal pigmentlerin deri altına çizikler atılarak boyaları o bölgeye yerleştirilmesi demektir. Bir nevi dövme kaş uygulaması da denebilir. Kaşları çeşitli sebeplerle dökülmüş veya seyrelmiş olan

herkes bu yöntemi kullanabilir.

5 Kaş kontürü yöntemi nedir ? Nasıl uygulanır? Kaş kontürü yöntemi; pigmentlerin derinin alt tabakasına yerleştirilmesi ile uygulanan kalıcı bir kaş şekillendirme yöntemidir. Derinin alt kısmına uygulandığı için dövme gibi düşünülebilir fakat kaş görünümünün doğallığını korumak adına uzman kişilerce uygulanmalıdır. Aslında kaş kontürü yönteminde temel amaç şekillendirmektir.

6 Gölgeleme tekniği nedir? Gölgeleme tekniği kaş, pudralama yöntemi olarak da bilinen bu uygulama tamamen kaş görünümünü yoğunlaştırmaya yöneliktir. Kıl köklerine uygulanan boyalarla (pigmentlerle) kaşlar flu ve buğulu şekilde görülür. Seyrek kaşlar için etkili yöntemlerden biridir.

7 Kıl tekniği ile gölgeleme (pudralama) yöntemi arasındaki farklar nelerdir? Kıl tekniğinde; kıllar taklit edilir ve kaş kılı varmış gibi bir görüntü elde edilir. Gölgeleme yönteminde ise kıl köklerindeki görünümü yoğunlaştırma ve seyrekliği dolgu yapar gibi gidermeye yöneliktir.

8 Peki, hangi yöntem benim için en uygun olanıdır? Kıl tekniği kaş, gölgeleme, microblading veya kaş kontür uygulamaları mutlak kişiye göre değişir. Yüz şekli , kaş yoğunluğuna göre karar verilmelidir.

9 Kıl tekniği kaş, gölgeleme, microblading veya kaş kontür yöntemleri ne kadar süre kalıcıdır? Kıl tekniği 1 buçuk yıl, gölgeleme ortalama 2 yıl, microblading 6 ay, kaş kontür ömür boyu kalıcıdır.

Kalıcı Makyaj Riskleri Nelerdir?Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle