0212 635 3637

Haberler > Lazer Epilasyon Nedir ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer Epilasyon, vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yöntemidir. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyu, melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer epilasyon ile yapılan işlem, lazer ışınının cilde zarar vermeden doğrudan kıl köküne etki ederek ısıya dönüşmesini sağlar.

 

Lazer Epilasyon Yaptıracağınız Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutlaka çok deneyimli bir lazer epilasyon merkezi seçmelisiniz.  Birçok kişi tamamen ticari kazanç amacı ile lazer epilasyon merkezi açmış bulunmaktadır. Bu merkezlerde daha çok gelir elde etmek için, bilimsel ve etik olmayan, kalıcı zararlara yol açabilecek uygulamalar bilinçsiz olarak yapılmakta olup birçok insan mağdur olmaktadır. Bilinçsiz lazer epilasyon uygulamaları sonucu kılları incelip azalmayanlar hatta artanlar, lazer epilasyon sonrası kalıcı yanık izleri ile yaşayanlar maalesef giderek artmaktadır. Bu nedenle açılan davaların artması sonucu Sağlık Bakanlığı bu tür iş yerlerini denetlemekte ve ruhsatı olmayanların faaliyetlerini iptal etmektedir. Lazer epilasyon işlemi için Sağlık Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu işyerlerinin tercih edilmesi bu yüzden büyük önemi haizdir.Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar

• Astım hastaları
• Egzama ve mantar problemi olanlar
• Hepatit B hastaları
• Açık yaralar
• Epilepsi ve spastik hastaları
• Hamileler
• Kalp pili, metal protez taşıyanlar
• Açık kalp ameliyatı olanlar
• Yüksek tansiyonu olanlar
• Küçük yaşta olanlar (15 yaş altı)

Lazer epilasyon kimler için uygundur?

15 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli (Beyaz - Sarı) olursa yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez. 


Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. Her seansın süresi ne kadardır?

Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 - 6 dakikada, bıyık 1 - 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.


Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

İşlem sırasında ağrı duyumu kişiye göre değişmektedir. Bu ağrı çoğunlukla dayanılabilir niteliktedir ve genellikle lastik çarpması, iğne dokunması hissi gibi tanımlanır. Seans sonrasında birkaç dakika süren kızarıklık, şişlik gelişebilir, fakat bu yan etkiler geçicidir ve hastaların günlük aktivitelerini etkilemez. 

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle