Botoks

Botox-toksyna-botulinowa
Botoks alın bölgesindeki yatay çizgilerde, iki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgilerde, her iki kaşın yan taraflarının yukarı kaldırılmasında, her iki gözün yan tarafında yer alan ve yüz yaşlanmasını gösteren çizgiler ve kırışıklıklarda (kaz ayağı çizgileri), alt göz kapağındaki çizgiler ve kısık göz şikayetinin düzeltilmesinde, burun köküne yakın yer alan yatay çizgilerde, burun ucunun kaldırılmasında, dudak köşelerinin yukarıya kaldırılmasında, alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgilerde, çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesinde, boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisinde, eller, ayaklar, yüz ve koltuk altındaki aşırı terleme tedavisinde botoks kullanılabilir.

– Nasıl uygulanır?
Botoks maddesi çok ince uçlu özel iğneler ile birkaç noktadan kas içine enjekte edilerek uygulanır.

– Etkisi ne kadar sürer?
Botoksun etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki 3-6 ay kadar devam eder. Uygulamaların sayısı ve kalıcılık süresi kişiye göre farklılıklar göstermektedir.

– Kimler tarafından uygulanır?
Botoks, bu konuda eğitim almış doktorların uygulaması gereken bir yöntemdir.

– Botoks uygulamasının yan etkileri var mıdır?
Uygulamadan sonra geçici baş ağrısı görülebilir. Nadir olarak genellikle alın ve göz çevresindeki yanlış uygulamalarda kısa sür