Green Peel

Green Peel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dermotoloji alanın da çok bilinen Dr. med. Christine Schrammek ürünü olan Green Peel, Tamamen kaynağı doğadan ve bitkisel bir üründür. Green Peel cilde ışıltı, taze ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

60 yıla yakın süredir uygulanan  Green Peel zararlı yan etkilerden uzak bir cilt soyma metodu olarak kullanılabilir. Dünyada Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya ve Türkiye’de ise Medikoz firması distribütör firması ile klinik ve güzellik merkezlerine dağıtımı yapımaktadır. Sadece Almanya ‘da 2400 üzerinden güzellik merkezinden de bu metod kullanılmaktadır.

Bitkisel kaynaklı cilt soyma tekniği ilk uygulaması 87 yaşında olan bayan Schrammek tarafından 1959’da başlatılmıştır. Daha sonra da Dermatolog olan kızı Allergolog Dr. Christine Schrammek ve diğer doktorlar tarafından çalışmalarla günümüze bitkisel kompleksler de eklenerek Green Peel etkisi artırılmıştır.

 

GREEN PEEL Nasıl etki eder?

Saf bitki karışımı olan ve kesinlikle kimyasal katkı masddesi içermeyen Green Peel Comport uygulandığı alanda kan dolaşımını hızlandırır ve miktogranüllerin etkisiyle üst deride soyucu bir etki yaratır. Dolaşımdaki bu yoğunlaşma cilt metabolizmasını harekete geçirir. Böylece uygulandığı bölgede yeni hücre oluşumunu destekler.

GREEN PEEL Yönteminin Başarı bir şekilde uygulandığı durumlar?

 • Erken kırışmaya meyilli ciltlerde ve sarkmış yüz hatlarında
 • Güneş hasarlı, yıpranmış ciltlerde
 • Seboreik(yağlı), kan dolaşımı kötü, soluk ve gözenekli ciltlerde
 • Anti-Aging amaçlı kullanılır
 • Dolaşımı bozuk ve yorgun ciltler için
 • Pigmentasyon sorunları
 • Skarlar
 • Ellerdeki yaşlılık belirtilerinde
 • Selülit ve Strealaar(çatlaklar) içim.

GREEN PEEL Nasıl Uygulanır?

Bitkisel peeling olan Green Peel

GREEN PEEL Uygulaması kesinlikle kliniklerde uygulanması gerekir.  Green peel uygulandıktan sonra ciltte hafif güneş yanığını andıran bir hassasiyet ve pembelik meydana gelir. 3. ve 4. günlerde cilt yavaş yavaş soyulur. 5. gün ikinci seans uygulanır. Bu bakım seansında Greenpeel uygulaması sonucu daha emici hale gelen cilde zengin içerikli Dr. Schrammek ürünleri ile Super Beauty bakımı uygulanır. Bakım sonucunda ciltte kızarıklık ve hassasiyet oluşmaz. Cilt problemlerden arınmış, daha sağlıklı, parlak ve duru bir görünüm kazanmış olur.

 1. bakımdan sonra Dr. Schrammek Optimum Protection Cream SPF 20 kullanılması önerilir. Özellikle Green Peel uygulamasından sonra 4 hafta cilt güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan korunmalıdır.

GREEN PEEL Tedavisinin Cilt Üzerinde Etkileri Nelerdir?

Kan Dolaşımını Hızlandırır: Cilt metabolizması hızlanır ve kanlanma düzenlenir. Dolayısıyla cilde daha fazla oksijen ve besleyici madde ulaşır.

Soyulma Etkisi: Üst derideki ölü hücreler temizlenir, bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır. Epidermis ve dermisin üst tabakalarında rejenerasyon hızlanır.

Kollajen Oluşumunu Uyarıcı Etki: Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme sağlanır.

Komedolitik Etki: Akneli ve pürüzlü ciltlerde, yağ salgısı azaltılması ile keratinleşme de azalır. Kapalı komedonlar açılır, rahat sekresyon sonucu yeni komedon oluşum eğilimi azalır, mevcut komedonlarda bir miktar iyileşme görülür.

Ciltteki pürüzler azalır, renk berraklaşır, gözenekler sıkılaşır, ince çizgiler azalır ve atrofik skarlar yüzeyelleşir.

 

GREEN PEEL Uygulaması Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Green Peel uygulayan bir kuruluştan görüşme randevusu alarak doktorunuza problemleriniz ve beklentilerinizi aktarınız. Problemlerin ne kadarının yok edilebileceğini detaylı olarak öğreniniz.

Öncesi ve sonrası yapılması gerekenler ile ilgili bilgi alarak hayatınızın akışını aksatmayacağından emin olunuz.

Bazı adaylarda Green Peel ilk uygulamada çok belirgin sonuçlar vermeyebilir. Beklentilerinizin karşılanması için doktorunuzun yönlendirmeleri doğrultusunda tekrarlayan uygulamalar gerekebileceğini hesaba katınız.

Green Peel içeriğinde bulunan bitkilere alerjiniz olup olmadığı sorgulanmalıdır. Geçmişinizde alerji öyküsü varsa mutlaka doktorunuza iletiniz. Uygulama öncesi gerekirse allerji testi yapılabilir. Bu test bilek içinde 1-2 cm çapında bir bölgeye Green Peel uygulayarak yapılır. 24 saat içinde yoğun ödem, yanma, kaşıntı gibi belirtiler görülürse Green Peel sizin için uygun değildir.

Hangi ilaçları kullandığınızı mutlaka doktorunuza iletin. Heparin, aspirin gibi ilaçlar alıyorsanız Green Peel uygulamadan önce 2-3 gün bu ilaçların alınmasına ara verilmelidir.

GREEN PEEL Hangi Durumlarda ve Kimler Uygulanmaz?

Test sonucu maddeye karşı allerjik olduğu tespit edilen adaylara,

 • Bakteriyal ve viral enfeksiyonlu tüm cilt hastalıklarında
 • Allerjik ve fazla hassas cilt yapısına sahip olanlara
 • Rosacea veya rosaceaya benzeyen dermatitler ve telanjiektazili ciltlere
 • Gebelik ve emzirme dönemindeki hanımlara
 • Roaccutane kullanımı sırasında
 • Oral kortizon kullanımı sırasında
 • Deride yeni başlayan şüpheli oluşumlar tespit edilmesi halinde greenpeel uygulanmaz.
 • Yararlanılan Kaynaklar: Reynu Kozmetik internet sitesi ve eğitim dökümanları

Kaynak : http://blog.medikoz.com.tr/green-peel/