Kan Ozonlama

Kan Ozonlama

OZON NEDİR?

O3 oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde, içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.

HANGİ HASTALIKLARDA OZON TEDAVİSİ YAPILABİLİR?

Kanser
Damar-Dolaşım Bozuklukları
Alerji ve Astım Hastalıkları
Kemik ve Eklem Rahatsızlıkları
İyileşmeyen Yara ve Hastalıklar
Mikrobik Hastalıklar
Mide-Bağırsak Hastalıkları
Hepatit B ve Hepatit C Hastalıkları
Çocuk Hastalıkları
Göz Hastalıkları
Ürolojik Hastalıklar
Kadın-Doğum Hastalıkları
Nörolojik Hastalıklar
Cilt Mantarları ve Enfekte Cilt Lezyonları
Diş Hastalıkları
Kanser Hastalıkları
Diyabetik Hastalıklar
Anti-Aging ve Yeniden Canlanma
Yaşlı Kişilerde Önlem ve Tedavi
Göz Hastalıkları
Fibromiyalji Hastalıkları

OZON DESTEKLEYİCİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİDİR

Ozon terapi uygulaması, 10 seans kadar uygulanır. Ama bazı durumlarda ikinci veya hatta üçüncü bir 10 seanslık terapi zorunlu olabilir. Buna rağmen alınacak küçük bir önlemin ilerde daha pahalı ve tam ölçekli bir tedavi masrafından kişiyi kurtarabileceği hatırlanmalıdır.
Ozon terapi düşük riskli ve genellikle standart medikal tedavilerin eşliğinde tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir metoddur. Medikal ozon, kurallara uygun olarak uygulandığı takdirde tamamen güvenli, pratik ve etkilidir.Yüksek oranda oksijen sağlayan ozonun, gençleşmenin yanı sıra çağımızın en önemli problemlerinden olan kanser için koruyucu bir faktör olması yabana atılamaz. Uzun yıllardır oluşan bilgi birikimi, tecrübe ve son yapılan klinik çalışmalar ışığında beş uygulama şeklinin geçerliliği kabul edilmiştir. Bu yöntemler polikliniğimizde uzman hekim ve hemşirelerimiz tarafından uygulanmaktadır.