Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

LENF DRENAJ (PRESSOTERAPİ) NEDİR?

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.
Lenf drenaj Kimlere Uygulanabilir?Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

LENF DRENAJ CİHAZI HANGİ DURUMLARDA KULLANILABİLİR?

-Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında.
-Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda.
-Kilo probleminde.
-Selülit probleminde.
-Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

PRESSOTERAPİ NEDİR?

Pressoterapi adı verilen ve bilgisayar kontrolünde vakkumlu pompalar kullanılarak vücudunuzu saran bir plastik örtü sayesinde cilt ve teninizin altındaki damar ve lenf bezlerindeki kan akımını hızlandırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Pressoterapi tedavisinde kullanılan aletin 5 ayrı bölümü bulunmaktadır. Ayak bileklerinden başlayarak press ve vakum uygulamalarıyla baldır ve kalça bölgelerine ulaşan aletin pompaları buradan da karın bölgesine masaj yapmaktadır. Kan dolaşımına iyi gelen bu masajla aynı zamanda hücrelerarası sıvı dengesi sağlanmakta, şişlikler, yangılar ve ödemler dindirilmekte, kronik yorgunluk ve vücut kırgınlıklarınız yok olmakta, ve tüm vücudunuza oksijenin ulaşması kolaylaştırılmaktadır. Lenf drenaj yöntemi ile pressoterapi tedavisi hem bölgesel zayıflama hem de detoks kürü manasına gelmektedir.