İğneli Epilasyon

İğneli Operasyon Nedir?

İğneli epilasyon, tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır. Elektrik ile yakılan tüyler eski işlevini gösterememekle birlikte uzun vadede oldukça büyük avantajlara da sahiptir. Bu avantajlardan ilki doğru zamanlarda uygulanan bu işlemin uzun vadede sağlıklı sonuçları ortaya koyabilmesidir.

İğneli Lazer Epilasyonunun Yapım Aşamaları

  1. Öncelikle belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir. Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir.
  2. Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır.
  3. Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir. Eğer kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir.
  4. Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir.

Bu işlemler uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunlardan ilki lazer yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. Bu durum operasyonun olumsuz sonuç vermesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra lazer yapılan bölgeye kozmetik ürünleri de kullanılmamalıdır. Lazer işlemi neredeyse tüm vücut için uygundur. Bu sebeple yüz, el, kol, kol atlı, genital bölge, yani her bölge için uygun olabilecek bu lazer türü genel olarak iz bırakmayan bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İğneli Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

İğneli epilasyon son derece az ağrı ile gerçekleştirilen ancak kıl köklerine göre seansta uzamaya tanıklık edilebilen bir işlem olup bu işlemi gerçekleştirmek isteyen yüzlerce kişi bulunmaktadır. Erkekler ve kadınlar için de gerçekleştirilebilir. Şeker hastası olanlar hekim onayı ile bu işlemi gerçekleştirebilmekte olup egzama gibi hastalıklara sahip kişiler için de hekim onayı gerekmektedir. Kalp pili ve hamileler bu işlem için uygun değillerdir. İğneli lazer öncesinde eğer kökten alınan kıl kökleri var ise daha öncesinde belirli bir miktar uzatılması gerekmektedir. Bu şekilde kökler daha rahat bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Bu durumlarında karşılanması halinde her kişi iğneli lazer epilasyonunu gerçekleştirebilmektedirler.